Optik a optometrista
THOMAS SCHEIBL
expert-logo2.jpg facebook.jpg
blackfin-gif
de-dbryle.png dbcocky.png komin-aussen3.jpg blackfin-logo.png ic-logo.png
madinitaly-logo.png InseratExpertadwords.jpg Mad-In-Italy-jpg.jpg
JCRYSTAL.jpg
JCRYSTAL
Brýle na čtení

"Presbyopií" nazýváme odborně vetchozrakost, která přichází přirozeně s věkem.

Vzhledem ke snížení pružnosti čočky ztrácí oko svoji schopnost zaostřovat odpovídajícím způsobem na blízko. Brýle na čtení problém vyřeší.

Zároveň je určité množství lidí krátkozrakých nebo dalekozrakých. To zapříčiňuje příliš malá nebo naopak příliš velká oční bulva. Paprsky světla usměrněné čočkou se sbíhají už před, resp. až za sítnicí a na sítnici tak nevzniká ostrý obraz. 

Vetchozrakost a krátkozrakost současně – co s tím?

Jde to i bez nepohodlného střídání brýlí

 Na jedné straně krátkozrakost, na druhé vetchozrakost. Donedávna stav spojený s nepohodlím, neustálým střídáním brýlí, a stejně nebyla viditelnost při řízení auta nebo sportování uspokojivá.
vzdálenost
od 1m
 
mezivzdálenost
40cm do 1m

čtení
do 30-40cm
Speciální skla si poradí jak s krátkozrakostí, resp. dalekozrakostí, tak i vetchozrakostí. Jsou vyrobeny ze tří vrstev, které na sebe navazují. Přední vrstva optimalizuje dalekozrakost, střední mezivzdálenosti a díky spodní vrstvě vidí člověk dobře i na blízko.

Po krátké adaptaci se cítíte jako nový člověk!

Pokud je zrak navyklý po dlouhé roky na určitý způsob vidění, trvá přirozeně nějaký čas, než si na nové brýle zvyknete.Swiss photochromic - Švýcarská fotochromatická skla

Se skly Swiss photochromic se z Vašich brýlí stanou také sluneční brýle!Fotochromatická skla ztmavnou přesně podle míry slunečního záření.

Při silném slunečním svitu ztmavnou až o 80%. Pokud se intenzita světla změní, přizpůsobí se tomu také skla Vašich brýlí. Mírné zabarvení (cca. 10%) zůstává.
Největší výběr

z více než 500 modelů značkových obrub s kvalitními monofokálními nebo multifokálními skly.

 
U Expert OPTIC najdete nejznámější světové značky.

Swiss photochromic skla 
jsou nejmodernější generací fotochromatických skel s rychlou reakcí a uzpůsobením na světelné poměry a současně také ochranou před UV zářením.
Swiss photochromic skla 
jsou z vysoce kvalitní umělé hmoty určené pro optiku. Minimální hmotnost, nejlepší možné povrchové zpracování s tvrzenou a  antireflexní vrstvou.

 
Swiss photochromic skla 
jsou k dispozici jak pro běžné dioptrické, tak i pro multifokální brýle, v hnědé nebo šedé barvě.z vysoce kvalitní umělé hmoty určené pro optiku. Minimální hmotnost, nejlepší možné povrchové zpracování s tvrzenou a  antireflexní vrstvou.